• SPRZĄTANIE ŚWIATA

•     W dniu 21 września 2022 roku 6 - latki z Przedszkola nr 1 im. "Czarodziejska Kraina" wzięły udział w akcji "Sprzątania Świata". Dzieci z grup "Pszczółek", "Smerfów", "Muchomorków" i "Jagódek", sprzątały teren wokół budynku przedszkola. Przed przystąpieniem do akcji poznały jej cel i znaczenie nie tylko dla Polski, ale i całej planety. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Po rozdaniu jednorazowych rękawiczek przedszkolaki z entuzjazmem przystąpiły do sprzątania swojego placu zabaw. W czasie akcji dzieci świetnie się bawiły, jednocześnie ucząc się troszczyć o naszą planetę.

Animator edukacji ekologicznej w P1 M.Grymuza.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 wrzesień - Dzień Przedszkolaka

W tym dniu dzieci odwiedził Klaun i Dinozaur Stefan. Goście umilili dzieciom dzień. Zorganizowali konkursy i wspólnie się bawili przy wesołej muzyce.

Zdjęcia w galerii. Zapraszamy

• W Czarodziejskiej Krainie mnóstwo atrakcji dla dzieci:

- Sprintem do maratonu,

- Dmuchańce,

- teatrzyk "Mapa skarbów",

- wręczenie nagród za konkurs plastyczny z okazji 15-lecia powstania Pomnika Orła Białego.

Bardzo dziękujemy Państwu Nowickim za udostępnienie dzieciom dmuchanców oraz Pani Anieli Kołodziej za wręczenie nagród dla Zuzi Stoyke, Zuzi Szóstce i Dorotce Górniak

Wszystkim dzieciom życzymy samych szczęśliwych dni i dużo uśmiechu na co dzień.

• SPRINTEM DO MARATONU

•  1 czerwca nasze przedszkole wzięło udział w ósmej edycji akcji „Sprintem do maratonu” organizowanej razem z Bliżej Przedszkola. Na podwórku przedszkolnym zorganizowaliśmy zawody biegowe, których celem była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki spędziły czas na świeżym powietrzu podczas rozgrzewki i biegu. Licznik akcji uzupełniliśmy o 45 456 m! To więcej niż maraton.

Zdjęcia w galerii. Zapraszamy.

• Konkurs:,,Wyjątkowy kosz na makulaturę"

• Podczas obchodów Dnia Bez Śmiecenia został również rozstrzygnięty konkurs ogłoszony wśród wszystkich grup przedszkolnych na "Wyjątkowy kosz na makulaturę". Wykonane kosze zaskoczyły atrakcyjnym wyglądem i funkcjonalnością.

W kategorii 3 i 4 - latków zwyciężyły następujące grupy:

1. "Skrzaty" 3 - latki

2. "Tygryski" 4 - latki

3. "Żabki" 4 - latki

Wśród grup 5 i 6 - latków:

1. "Muchomorki" 5 - latki

2. "Elfiki" 6 - latki

3. "Smerfy" 5 - latki

• Dzień bez śmiecenia

• 11 MAJA DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA.

Tegoroczny Dzień Bez Śmiecenia w Przedszkolu nr 1 w Dębnie obchodzony był w szczególny sposób dzięki zaproszonym do naszej placówki gościom z CZG-12 w Długoszynie.

Na placu przedszkolnym pojawiła się ścianka do nauki segregowania odpadów oraz plansze przedstawiające zagrożenia jakie stanowią śmieci dla środowiska naturalnego.

Dzieci miały możliwość rozwiązywania zagadek o tematyce ekologicznej, zapoznania się z długością rozkładania się odpadów w środowisku a także wysiewu nasion słonecznika.

Przedszkolaki świetnie się bawiły jednocześnie wykazując się dużą wiedzą dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Te wszystkie atrakcje przygotowała i w interesujący sposób przeprowadziła pani Katarzyna Radej z CZG-12 zajmująca się propagowaniem edukacji ekologicznej wśród najmłodszych za co serdecznie dziękujemy.

Animator edukacji ekologicznej w P1 M.Grymuza

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• "CZYM POWITAĆ CIĘ WIOSENKO GDY ZIELONA WRACASZ ZNÓW"

Taka piosenką nasze przedszkolaki pożegnały ZIMĘ❄️ a przywitały WIOSNĘ🌿. Na dzieci czekały konkursy, zabawy i kolorowy korowód z Marzannami.

Dziękujemy pani Adzie, Ani i Joli za przygotowanie tak pięknego powitania wiosny ☀️☀️☀️☀️.

• "Dzień Kobiet, Dzień Kobiet

Niech każdy się dowie,

Że dzisiaj święto dziewczynek..."

Najlepsze życzenia dla małych i dużych KOBIET od chłopięcej społeczności przedszkolne.

• Bal Karnawałowy

************************************

W karnawale, w karnawale

Dookoła wielkie bale,

Gdy orkiestra pięknie gra,

Dobry humor każdy ma!

• Konkurs kolęd i pastorałek

• 25 stycznia odbył się finał III edycji Festiwalu kolęd i pastorałek. Udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne.

I miejsce w kategorii 3-4-latków zajęła grupa KUBUSIE a w kategorii 5-6-latków LEŚNE LUDKI.

II miejsce zajęły w kategorii 3-4-latków KRASNOLUDKI a w kategorii 5-6-latków MISIACZKI.

III miejsce w grupach młodszych zajęły TYGRYSKI.

Dziękujemy za piękne scenografie, śpiew i choreografie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, Paniom za przygotowanie dzieci oraz organizatorom Monice Kierskiej                   i Monice Kruczyk za przeprowadzenie konkursu.

• Kalendarze adwentowe

• Coraz bliżej święta

W Czarodziejskiej Krainie dzieci odliczają dni do najpiękniejszych świąt - Świąt Bożego Narodzenia

• Zbiórka karmy

• Nasze przedszkole wzięło udział w zbiórce karmy dla kotów i psów

Zwierzęta przebywają w schronisku w Białogardzie, gdzie są przewożone z naszego terenu.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się a Straży Miejskiej za odbiór zgromadzonych rzeczy.

Koordynatorzy akcji: M. Kostrzewska, M. Kruczyk i J. Bogacka

• UDZIAŁ W AKCJI KREDKOBRANIE

• Przedszkole „Czarodziejska Kraina" w Dębnie w październiku 2021 r. wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE, której organizatorem jest Fundacja Ignatianum w Krakowie. Celem akcji jest pomoc młodym Polakom mieszkającym na Kresach. Nasze przedszkole zebrało 184 artykuły szkolne, które zapakowaliśmy w dwa kartony o łącznej wadze 31 kg. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i pomogli zgromadzić potrzebne artykuły.

• Tydzień bajek polskich

•    W tym tygodniu Muchomorki, Smerfy, Elfiki, Leśne Ludki i Jagódki realizowały projekt ''Tydzień bajek polskich cz. 3 - legendy polskie" oraz ''Dzień postaci z bajek".

Na zakończenie dzieci przebrały się, rysowały postaci z legend polskich, oglądały bajki "w starym kinie".